Poradnik kajakarza

Wypożyczalnia kajaków i kemping AKKA Kajaki

Zarówno początkującym, jak i doświadczonym kajakarzom przyda się parę cennych wskazówek. Dlatego stworzyliśmy poradnik, którego zastosowanie zapewni Ci bezpieczną podróż. Odpowiemy na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania.

Jak wsiąść i wysiąść z kajaka?

Jeżeli wsiadasz z pomostu zadbaj o to, aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała – utrzymaj się na rękach i stopniowo usiądź na miejscu. Wsiadajcie do kajaka pojedynczo – gwałtowne ruchy mogą spowodować jego wywrotkę.

Przy wysiadaniu najpierw zadbaj, o to aby kajak był mocno zacumowany i nie odpłynął wraz z prądem. Znajdź coś o co możesz się podeprzeć, nie wykonuj gwałtownych ruchów i nie zostawiaj ciężaru ciała na jednej nodze.

Jak posługiwać się wiosłem?

Rozstaw dłoni na drążku powinien odpowiadać odległości pomiędzy łokciami wyprostowanych rąk. To pozycja gwarantująca równomierny rozkład siły. Warto pomyśleć również o rękawiczkach – na dłoniach po kilku godzinach mogą powstać odciski lub otarcia.

Co zrobić w wypadku wywrotki?

Najpierw należy zatroszczyć się o siebie i innych uczestników spływu, dopiero potem o sprzęt i rzeczy znajdujące się w kajaku. Podczas holowania do brzegu kajak powinien znajdować się do góry dnem. Jeżeli chcesz wylać wodę z jego wnętrza nie rób tego sam – poproś o pomoc innego uczestnika, a jeśli nikogo nie ma w pobliżu zrób to kładąc odwrócony kajak na powierzchni wody.

Kontakt

Wypożyczalnia kajaków i kemping AKKA Kajaki

Nowy Zjazd 7

05-660 Warka, Polska

akka@warkakajaki.pl

888 948 949

AKKA Adrian Kiełbiński

Nowy Zjazd 7, 05-660 Warka

NIP: 797-157-52-73

Można dokonać wstępnej rezerwacji wysyłając maila z niezbędnymi danymi, na adres: akka@warkakajaki.pl

Tytuł przelewu: „Zadatek, imię i nazwisko, termin rezerwacji”